Website Survey
Imagine de fundal pentru anunturile companiei UPC Romania

Sumar job Consultant Vanzari B2B

Afla avantajele job-ului si motivele pt care sa aplici

Entry: primii 3 ani experienta
Vanzari

Beneficii

Criterii de selectie pentru Consultant Vanzari B2B

Descopera caracteristicile profilului cautat de UPC Romania

Orientare catre actiune
Planificare si Organizare
Comunicare orala
Negociere
Relationare cu colegii

Vrei sa lucrezi intr-o echipa dinamica, pasionata de domeniul vanzarilor?
Vrei sa iti dezvolti abilitatile de comunicare si negociere?
Vorbesti limba engleza la nivel mediu si folosesti frecvent aplicatiile Microsoft (Word, Excel)?
Interactionezi cu usurinta cu ceilalti si iti place sa dezvolti noi relatii de business?
Iti plac provocarile si esti motivat de atingerea obiectivelor de vanzari?

Daca ai raspuns afirmativ intrebarilor de mai sus asteptam cu nerabdare aplicatia ta!
In cazul in care ai experienta pe un rol similar ne-ai impresionat deja!

Responsabilitati

Vezi care sunt activitatile specifice acestui job

Ce vei face in echipa noastra?

• Identifici si contactezi clientii B2B pentru le oferi cele mai bune solutii de telecomunicatii (internet, telefonie, TV);
• Negociezi si semnezi contractele de vanzare;
• Dezvolti si mentii relatiile cu clientii B2B;
• Esti la curent cu evolutia pietei de telecomunicatii si urmaresti actiunile competitiei pentru a asigura eficienta ofertei UPC.

Aplica la Consultant Vanzari B2B

Te rugam sa completezi intrebarile din mini-interviu

Pentru a putea aplica trebuie sa intri in cont

Am deja cont creat

Nu am inca un cont

Inregistrare rapida

Profilul companiei

Suntem una dintre cele mai mari companii de telecomunicatii de pe piata din Romania, lideri in domeniul inovatiei in tehnologie. Oferim servicii de televiziune (digitala, prin satelit si analogica), Internet in banda larga si telefonie in aproximativ 300 de localitati. Serviciile digitale oferite de UPC Romania ii conecteaza pe cei 1.245.100 de clienti la universul digital si le ofera experiente uimitoare. Premierele noastre pe piata din Romania includ lansarea televiziunii digitale, a tehnologiilor HD, DVR, 3D, dar si a internetului de mare viteza, Fiber Power 500 Mbps. Serviciile UPC au devenit în 2014 disponibile şi în afara casei, prin lansarile UPC Wi-Free şi Horizon Go. UPC Romania este afiliata la Liberty Global, Inc..

Liberty Global, Inc. este liderul industriei mondiale de comunicaţii prin cablu, cu operaţiuni în 14 ţări. Îi conectăm pe oameni cu lumea digitală şi le oferim posibilitatea de a descoperi şi experimenta posibilităţi nelimitate. Serviciile noastre de televiziune, Internet în bandă largă şi telefonie sunt furnizate prin intermediul unor reţele de generaţie următoare şi prin platforme inovatoare de tehnologie care conectează 24,5 de milioane de clienţi. La 30 septembrie 2013, aceştia aveau 47,8 de milioane de abonamente.

Brandurile Liberty Global includ UPC, Unitymedia Kabel BW, Virgin Media,Telenet şi VTR. Operaţiunile noastre includ totodată şi Chellomedia, divizia de conţinut, Liberty Global Business, divizia de servicii pentru companii şi Liberty Global Ventures, fondul nostru de investiţii. Pentru mai multe informaţii, vă rugăm să vizitaţi www.lgi.com.

Joburi active

  Vanzari

  Acum: 10 zile   Expira in: 20 zile

  IT&C

 : BUCURESTI

  Vanzari

 : BUCURESTI

  Vanzari

  Administrativ & Back Office

 : BUCURESTI

  Vanzari

  Vezi toate joburile companiei