Website Survey
Imagine de fundal pentru anunturile companiei UPC Romania

Sumar job Coordonator Vanzari B2B

Afla avantajele job-ului si motivele pt care sa aplici

Entry: primii 3 ani experienta
IT&C

Beneficii

Criterii de selectie pentru Coordonator Vanzari B2B

Descopera caracteristicile profilului cautat de UPC Romania

Planificare si Organizare
Delegare
Orientarea catre client
Integritate si Incredere
Relationare cu colegii
Word
Excel
PowerPoint
  • Studii superioare
  • Cunostinte bune legate de industria de telecomunicatii
  • Reprezinta un avantaj experienta in aria B2B/Direct Sales Door-to-Door
  • Abilitatea de a inspira si conduce o echipa performanta
  • Cunostinte foarte bune de operare MS Office
  • Orientare catre actiune si catre atingerea rezultatelor
  • Buna Organizare, Planificare si Time Management
  • Orientare catre client
  • Agilitate organizationala
  • Integritate si incredere
  • Disponibilitate pentru lucrul pe teren

Responsabilitati

Vezi care sunt activitatile specifice acestui job

  • Coordoneaza activitatea conform responsabilitatilor postului sau:
  • Participa la realizarea strategiei echipei B2B D2D SOHO si a planului tactic de indeplinire al obiectivului de vanzari lunar/anual
  • Se implica in procesul de recrutare a unor angajati profesionisti si bine pregatiti
  • Stabileste impreuna cu superiorul direct indicatorii de performanta pentru agentii din subordine (numar de vizite/zi, productivitate, rata de succes, valoare medie per vanzare etc)
  • Stabileste obiectivele de vanzare pentru agentii din subordine si urmareste indeplinirea acestora
  • Deleaga eficient, repartizeaza corect responsabilitatile intre membrii echipei; se asigura ca angajatii inteleg responsabilitatile si sarcinile primite si ii sprijina in realizarea lor
  • Monitorizeaza completarea corecta si completa a activitatilor echipei B2B D2D SOHO in sistemele IT specifice departamentului B2B
  • Ofera forecast de activari/vanzari catre superiorul direct pentru saptamana/luna in curs

Aplica la Coordonator Vanzari B2B

Te rugam sa completezi intrebarile din mini-interviu

Pentru a putea aplica trebuie sa intri in cont

Am deja cont creat

Nu am inca un cont

Inregistrare rapida

Profilul companiei

Suntem una dintre cele mai mari companii de telecomunicatii de pe piata din Romania, lideri in domeniul inovatiei in tehnologie. Oferim servicii de televiziune (digitala, prin satelit si analogica), Internet in banda larga si telefonie in aproximativ 300 de localitati. Serviciile digitale oferite de UPC Romania ii conecteaza pe cei 1.245.100 de clienti la universul digital si le ofera experiente uimitoare. Premierele noastre pe piata din Romania includ lansarea televiziunii digitale, a tehnologiilor HD, DVR, 3D, dar si a internetului de mare viteza, Fiber Power 500 Mbps. Serviciile UPC au devenit în 2014 disponibile şi în afara casei, prin lansarile UPC Wi-Free şi Horizon Go. UPC Romania este afiliata la Liberty Global, Inc..

Liberty Global, Inc. este liderul industriei mondiale de comunicaţii prin cablu, cu operaţiuni în 14 ţări. Îi conectăm pe oameni cu lumea digitală şi le oferim posibilitatea de a descoperi şi experimenta posibilităţi nelimitate. Serviciile noastre de televiziune, Internet în bandă largă şi telefonie sunt furnizate prin intermediul unor reţele de generaţie următoare şi prin platforme inovatoare de tehnologie care conectează 24,5 de milioane de clienţi. La 30 septembrie 2013, aceştia aveau 47,8 de milioane de abonamente.

Brandurile Liberty Global includ UPC, Unitymedia Kabel BW, Virgin Media,Telenet şi VTR. Operaţiunile noastre includ totodată şi Chellomedia, divizia de conţinut, Liberty Global Business, divizia de servicii pentru companii şi Liberty Global Ventures, fondul nostru de investiţii. Pentru mai multe informaţii, vă rugăm să vizitaţi www.lgi.com.

Joburi active

  Vanzari

  Acum: 10 zile   Expira in: 20 zile

  IT&C

 : BUCURESTI

  Vanzari

 : BUCURESTI

  Vanzari

  Administrativ & Back Office

 : BUCURESTI

  Vanzari

  Vezi toate joburile companiei