Website Survey
Imagine de fundal pentru anunturile companiei Net Brinel

Sumar job Inginer IT - Servere & Storage

Afla avantajele job-ului si motivele pt care sa aplici

Specialist: 3-5 ani experienta
IT&C
Engleza

Beneficii

Criterii de selectie pentru Inginer IT - Servere & Storage

Descopera caracteristicile profilului cautat de Net Brinel

Orientare catre actiune
Perseverenta
Relationare cu colegii
Engleza

Studii superioare tehnice
Experienta anterioara semnificativa in domeniul IT
Experienta de lucru demonstrabila cu tehnologii de tip server, SAN, NAS, Networking, sisteme de operare server, virtualizare, tooluri specifice
Cunostinte foarte bune de limba engleza
Certificarile in domeniu prezinta avantaj
Persoana cu bune abilitati analitice si diagnosticare a problemelor tehnice, organizat, cu spirit de echipa

Responsabilitati

Vezi care sunt activitatile specifice acestui job

- Servere si sisteme de stocare: configurare, testare, mentenanta si suport tehnic;
- Proiectare si deployment sisteme informatice complexe;
- Suport tehnic clienti & sales.

Aplica la Inginer IT - Servere & Storage

Te rugam sa completezi intrebarile din mini-interviu

Pentru a putea aplica trebuie sa intri in cont

Am deja cont creat

Nu am inca un cont

Inregistrare rapida

Profilul companiei

De peste 23 de ani in IT, oferim clientilor nostri solutii informatice de top, prin integrarea de aplicatii si tehnologie software, hardware, echipamente de retea si servicii. Cu sediul central in Cluj Napoca, avem  puncte de lucru in tara la Bucuresti, Oradea si Sibiu . Suntem in continua dezvoltare, o echipa de 165 de profesionisti dedicati, o pondere importanta dintre acestia avand peste 10 ani de experienta in IT.

De-a lungul timpului am incheiat parteneriate strategice cu companii IT de varf la nivel mondial- precum HP, Microsoft, Oracle, Cisco, IBM, Salesforce, VMware, EMC, Kofax, Lenovo, Dell, Bitdefender, Symantec, etc - ceea ce ne permite sa dezvoltam oferte complete de produse si servicii competitive, bazate pe cele mai inalte competente si tehnologii.

Joburi active

  Vanzari

  Acum: 5 zile   Expira in: 25 zile
 : BUCURESTI

  IT&C

  Acum: 8 zile   Expira in: 22 zile
  Vezi toate joburile companiei